| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.09.2017

Беласица го прегази Осогово

Струмичани со 5:0 го совладаа кочанскиот тим во последниот меч од 4 коло од Втората лига исток

Беласица во ноќниот натпревар го победи Осогово со 5:0 и го задржа максималниот ефект во Втората лига исток. По два гола постигнаа Георгиев и Сулев, а еден беше дело на Трајковски. Со тоа Беласица ја продолжи серијата на успешни резултати сезонава и имаат четири победи од исто толку кола.Датум: 23.09.2017, 21:32
Статијата е прочитана 2122 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense