| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

13.02.2017

Буба Хасани пред трансфер во Кина!

Најмалку два клуба од Кина доставиле понуда до менаџерите на најдобриот фудбалер во Првата лига и капитен на Шкендија. Буба се уште се мисли

Ферхан Буба Хасани е пред трансфер во Кина. Како што дознаваме најмалку два клуба од најнаселената земја во светот, не само што покажале интерес туку и испратиле понуда до менаџерите на капитенот на Шкендија. Овој трансфер може да се реализира со оглед на тоа преодниот рок на Далечниот исток трае до 26 февруари. Буба се уште се мисли зошто сака трансфер во Европа, но таа негова желба може да се реализира дури на лето. Има интерес за неговите услуги од Казасхатан, но може да остане во Тетово уште шест месеци. На потег е самиот Хасани.

*Повеќе читајте во утрешното печатено издание на „Македонски спорт“Датум: 13.02.2017, 22:42
Статијата е прочитана 5593 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense