| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.07.2017

„Летаат“ билетите за Вардар – Копенхаген

По само неколку часа продадени се две илјади билети за мечот.

Само што беа пуштени во продажба билетите за мечот од квалификациското коло од Лигата на шампионите помеѓу Вардар и Копенхаген кој се игра во вторник на Арената „Филип Втори“,  истите се продаваат со огромна брзина. Веќе се продадени две илјади билети, од вкупно 12.000, карти кои ќе бидат пуштени во продажба. Со оглед на фактот што навивачите веќе наголемо се заангажираа да обезбедат билети за овој меч, љубителите на фудбалот кој сакаат да го проследат овој меч во живо ќе треба да поитаат во продажните места кои ФК Вардар ги обезбеди.
Продажните мест може да ги најдете на официјалниот сајт на ФК Вардар.Датум: 21.07.2017, 15:50
Статијата е прочитана 4022 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense