| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.02.2017


Одлуката за Адеми повторно одложена


Агонијата на нашиот репрезентативец и фудбалер на Динамо продолжува. Спортскиот суд во Лозана објави дека место денеска, ќе се произнесе на 17 март


Ново одложување за конечната одлука за Аријан Адеми. Денеска се очекуваше произнесување од страна на Спортскиот суд во Лозана за тоа дали ќе му се потврди, намали или укине казната за нашиот репрезентативец и фудбалер на Динамо кој беше фатен во допинг. Но како што е објавено од Лозана, Судот ќе се произнесе дури на 17 март.Датум: 15.02.2017, 11:12
Статијата е прочитана 1179 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense