| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.03.2017

Капитенската лента за Глигоров

Во отсуство на повредниот Бобан Грнчаров, капитенската лената на денешниот дуел против Брегалница ќе му припадне на Никола Глигоров.

По киксот против Победа во минатото коло, Вардар на домашен терен ја пречекува Брегалница. Победа и ништо друго е единствената опција за Гоце седлоски и неговите избраници, доколку сакаат да ја сочуваат предноста на табелата пред еден од главните конкутенти за освојување на титулата, Шкендија.
Во отсуство на повредниот Бобан Грнчаров, капитенската лента на овој дуел ќе му припадне на Никола Глигоров.
Популарниот Грне на дуелот со Победа заработи повреда на коленото, а првичните прогнози се дека тој ќе мора да мирува најмалку две недели.Датум: 12.03.2017, 10:54
Статијата е прочитана 924 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense