| контакт | маркетинг
17.10.2017
Младинскиот состав на Шкендија не успеа да ги совлада словаците на домашен тере, одигра само 1:1 и испадна уште во прелиминарната фаза од младинската лига на Шампиони.
17.10.2017
*Незгодна повреда на македонскиот репрезентативец и фудбалер на Вашаш
17.10.2017
Она што го најави „Македонски спорт“ пред неколку денови дека за крај на 2017 година ќе играме пријателска со Норвешка, денеска и ФФМ потврди
17.10.2017
Палермо планира да го задржи својот капитен
17.10.2017
Прв натпревар на Јаневски како тренер на Вардар против Шкендија и прва победа. Кога ќе се победи во мегадербито секако за тоа своја заслуга има и тренерот.
16.10.2017
Во среда се играат реваншите од 1/8 финалето во Купот на Македонија
16.10.2017
Скок од цели 18 места за нашата најдобра репрезентација на најновата листа
15.10.2017
Турскиот тим беше елиминиран пред две години токму од Ангеловски кој што тогаш го водеше тимот на Работнички
15.10.2017
*На шампионот му недостигаат уште 656 лајкови на Фејсбук до фамозната бројка, додека на лидерот 873
15.10.2017
Иван Јовановски - Карас, досегашниот кондициски тренер на А. Пандев си замина од Струмица и се пресели во Турција
15.10.2017
„Сега сум подобар во сквош, отколку во фудбал“, изјави во шега Адеми
15.10.2017
Математички сега и двете „црвено - црни“ екипи се израмнети но тетовци имаат два голови постигнато на гости, и тука е предноста на Шкендија
14.10.2017
*Во дербито на истокот, вечерва во Струмица, Беласица и Брегалница одиграа без победник (1:1)
14.10.2017
Екипата на Каменица Саса триумфираше над Тиквеш со 3:1 на домашен терен во рамките од осмото коло во втората лига - Исток
НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.10.2017
17.10.2017
17.10.2017
17.10.2017
17.10.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense