| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.12.2017

Најдобрите ги добија „статуетките“ (ФОТО-ГАЛЕРИЈА)

Вечерва во МНТ, Фудбалската Федерација на Македонија ги награди најдобрите за изминатата сезона

На свечен начин, ФФМ ги круниса најдобрите за изминатата сезона во македонскиот фудбал. Листата на наградени е следната:

Најдобар тренер: Гоце Седлоски (ФК Вардар)
Најдобар фудбалер во МФЛ: Стефан Спировски (ФК Вардар)
Најдобар стрелец во МФЛ: Бесарт Ибраими (ФК Шкендија)
Најдобар тренер во женски фудбал: Кирил Изов (ЖФК Истатов)
Најдобра фудбалерка: Илза Максути (ЖФК Ас Јунајтед)
Најдобар стрелец во женски фудбал: Ленче Андреевска (ЖФК Драгон)
Најдобар тренер во футсал: Зоран Лекиќ (КМФ Шкупи)
Најдобар футсал играч: Александар Глигоров (КМФ Велес)
Најдобар тренер во младински фудбал: Горан Станковски (ФК Работнички)
Најдобар фудбалер во младински фудбал: Елиф Елмас (ФК Работнички)
Најдобар стрелец во младински фудбал: Александар Мишов (Ак. Пандев)
Најдобар клуб во младински фудбал: ФК Работнички
Најдобар фудбалски работник: Илија Матеничаров (Ак. Пандев)
Фер-плеј екипа на годината: ФК Работнички
Најдобар судија: Александар Ставрев
Најдобар репрезент на македонскиот фудбал во странство: Енис Барди

Посебни признанија добија младинските репрезентативци до 17 и до 19 години, како и стручниот штаб на овие две селекции. Награден од ФФМ беше и малиот навивач Јане Велковски. Посебно признание доби и Баже Илијоски за рекордот по постигнати голови во Првата лига, односно тој стигна до бројката од 130 погодоци.

Еве како низ фотографии како изгледаше дел од свечената церемонија на доделувањата на признанијата:Датум: 03.12.2017, 22:04
Статијата е прочитана 3085 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense