| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

16.10.2017

Мечкаровски ќе им суди на Победа и Брегалница

Во среда се играат реваншите од 1/8 финалето во Купот на Македонија

Утре и во среда се играат реванш натпреварите од 1/8 финалето во Купот на Македонија. За овие средби делегирани се и судиите, па така во Прилеп каде играат Победа и Брегалница, главен судија ќе биде Димитар Мечкаровски. Инаку утре се игра мечот Тетекс - Кожуф додека на 29 ноември дуелот меѓу Вардар и Шкупи.

ДВОЈКИ 1/8 ФИНАЛЕ - РЕВАНШИ
ПОБЕДА - БРЕГАЛНИЦА (ДИМИТАР МЕЧКАРОВСКИ)
ШКЕНДИЈА - РАБОТНИЧКИ (МАРЈАН ГОЦЕВСКИ)
ТЕТЕКС - КОЖУФ (ЗОРАНЧО ТЕМЕЛКОВ) (17.10.2017)
ЕУРОМИЛК - СКОПЈЕ (НИКОЛА КОСТЕНЧЕВ)
БОРЕЦ - ПЕЛИСТЕР (ЈОВАН КАЧЕВСКИ)
А. ПАНДЕВ - СИЛЕКС (ИГОР СТОЈЧЕВСКИ)
ШКУПИ - ВАРДАР (АЛЕКСАНДАР СТАВРЕВ) (29.11.2017)
СТРУГА ТРИМ ЛУМ - РЕНОВА (ПЕТАР МАНТЕВ)Датум: 16.10.2017, 14:59
Статијата е прочитана 1234 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
21.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense