| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

06.01.2018

СО ЖУНИОР И ШКЕНДИЈА Е КОМПЛЕТНА

Денеска на тренинзите се приклучува Стенио Жуниор, тука се и Ферхан Хасани и Бесарт Ибраими

Со дозволено доцнење од страна на стратегот Ќатип Османи, денеска на своите соиграчи во Шкендија треба да им се приклучи Стенио Маркос Жуниор. Со него есенскиот првак и дефинитивно е комплетен, сега Османи и неговите соработници од стручниот штаб ќе можат конечно да ја реализираат првиот дел од програмата. Инаку покрај Жуниор со задоцнување од ден - два, на тренинзите се приклучија и Ферхан Хасани и Бесарт Ибраими. Тие веќе одработија дел од тренинзите со своите клупски колеги.

АДИЛИ Е ВО СТАРА СРЕДИНА

Кога сме веќе кај новите имиња, засега во Шкендија има три такви. Тоа се Мевљан Адили, стоперот кој по пауза од две години повторно е  во „црвено - црниот“ табор и секако дека на него не му треба време за аклиматизација. Покрај него Шкендија ги официјализираше и голманот Саладан Мустафи и играчот за врска Сабит Биљали. Секако дека допрва се чека она вистинското кога станува збор за засилувањата во зимскиот преоден рок.Датум: 06.01.2018, 19:41
Статијата е прочитана 1360 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
22.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense