| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.09.2017

И Адеми на списокот на Ангеловски


*Аријан Адеми и официјално е повикан за дуелот со Лихтенштајн


Селекторот Игор Ангеловски го објави списокот на 23 репрезентативци на кои ќе смета за дуелите со Италија (06.10) и Лихтенштајн (09.10). На него го има и Аријан Адеми, кој по две години се враќа на фудбалот. Ангеловски на него ќе смета само на мечот со Лихтенштајн. Повикан е и Дамјан Шишковски место Дени Илиев, како трет голман, се врати Ферхан Хасани. Останатото се е исто во однос на минатите мечеви со Израел и Албанија. Со Италија нема да играат и Елмас, Ѓорѓев и Ристевски.

 

 Датум: 25.09.2017, 11:47
Статијата е прочитана 1000 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense