| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.09.2017

Ангеловски: пандев дава мотив на помладите

„Иако не ни донесе прогрес на табелата, сепак, ова беше една важна победа“, рече селекторот после натпреварот

После мечот, селекторот Игор Ангеловски видно задоволен од триумфот и трите бода на репрезентацијата во дуелот против Израел.

“Оваа победа ни дојде во вистински момент, иако на таблета засега не ни донесе прогрес. Сега е ни треба еуфорија, но среќен сум за момците кои заслужија победа и многу повеќе бодови во Г групата од овие шест. Овие момци заслужуваат честитки. Сметам дека како целина игравме одлично и заслуживме победа. Задоволен сум и поради фактот што не примивме гол. Нашиот капитен беше човек на одлука и покажа дека има кој да ги води помладите на теренот. Едноставно тој е мотив за останатите“, изјави македонскиот селектор по мечот.Датум: 03.09.2017, 00:11
Статијата е прочитана 2099 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense