| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.03.2018

Гачевски: Сакаме брзо фаќање победнички ритам

„Црвено-црните“ со максимално залагање посакуваат да стигнат до трите бода со Силекс, и да го заборават поразот од градскиот ривал во минатото коло

Вардар во 22. коло од Првата лига, ќе го пречека Силекс на „Арената“ во недела во 14 часот. После поразот од Работнички, „црвено-црните“ посакуваат брзо да се вратат на победите.

„Анализиравме сето она што се случуваше на натпреварот со Работнички, разговаравме за грешките и се трудиме да не ги повториме. Поразите се дел од фудбалот, но ние мораме да се свртиме понатаму. Сега ни следува нов натпревар на кој што сме максимално фокусирани. Важно е побрзо да го отвориме резултатот, за да си ја олесниме работата. Но, Силекс е една цврста екипа која што игра добро особено во одбраната. Верувам во момците дека сите ќе го дадеме максимумот да дојдеме до победа, и да се вратиме на победничкиот пат. Не смееме да мислиме дека ќе биде лесно, туку мораме уште од првата минута да тргнеме ангажирано, борбено и максимално. Не можам да ветам ништо освен дека ќе го дадеме максимум за да се вратиме на победите и да покажеме дека оној пораз од Работнички е зад нас. Еден пораз сигурно дека нема да ја расипе атмосферата и нашите планови. На секој натпревар одиме на победа, така ќе биде и во недела“, изјави Гачевски.

 Датум: 01.03.2018, 15:44
Статијата е прочитана 553 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense