| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.12.2017

Гиганти доаѓаат на „Пандев Куп“

Младинските екипи на Интер, Џенова, Партизан, Лудогорец и многу други, во март и август ќе земат учество на спектакуларниот турнир кој ќе се одржи во Струмица „Пандев Куп“ во организација на ФК Академија Пандев

Како што и беше најавено пред неколку месеци следната година, во март и август ФК Академија Пандев ќе организира меѓународен турнир за младински екипи од Балканот и Европа. Се очекуваат 140 екипи со 2.800 деца, а најпознати се Интер, Џенова, клубови што играше и игра Горан Пандев спонзорот на „пандевци“, потоа Партизан, Лудогорец, Осијек, ЦСКА, ќе учествуваат и сите клубови од Македонија. Турнирот ќе се одржи, односно ќе се игра на четири терени во Струмица и самата околина.
Датум: 21.12.2017, 12:21
Статијата е прочитана 2933 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
23.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense