| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.01.2017

Бабунски пред портите на Јокохама

Македонскиот младински репрезентативец, најверојатно ја пронајде својата следна дестинација.

Јапонскиот тим на Јокохама, според последните информации ги договорил сите детали со нашиот играч и тој многу веројатно ќе се пресели на Далечниот Исток.
Бабунски треба да договори уште некои детали, односно со Црвена Звезда и официјално треба да го раскине договор. Услов секако ќе биде и македонскиот фудбалер да се откаже од парите кои српскиот тим му ги должи за кои и самиот се пожали пред извесно време.
Доколку Бабунски дефинитивно замине за Јокохама ќе биде следниот по Хуго Виера кој потпишал за јапонски тим пред неколку дена.Датум: 20.01.2017, 00:08
Статијата е прочитана 2263 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense