| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.02.2017

Прв пораз на Силекс во Анталија

По три нерешени средби во Анталија, екипата на силекс го доживеа првиот пораз

Подобар од кратовци беше унгарскиот второлигаш Балмажјуварош, кој славеше со резултат 1:0. Овој пораз, во голема мера е резултат на тоа што на оваа средба фудбалерите на Силекс не успеаја да искористат три стоотстотни шанси.
Следниот пријателски натпревар кратовци го играат во вторник, а противник ќе им биде казахстански Тобол.

 

 Датум: 05.02.2017, 17:59
Статијата е прочитана 1094 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense