| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.02.2018

Јаневски: Вината за поразот е моја

Вардар прими два брзи гола, а потоа беше немоќен да ја стигне високата предност на противникот

Вардар сега е во негатива од осум бодови во однос на лидерот Шкендија, но ако тетовските „црвено-црни“ утре забележат победа тогаш разликата ќе биде 11 бодови, а со тоа веројатно ќе заврши и трката за титулата. Но тренерот на Вардар, Чеде Јаневски вели дека има уште бодови во опција и дека се додека постојат математички шанси Вардар ќе се бори за првото место.
Не можам дека е решено прашањето за титулата затоа што уште е рано и се додека постојат математички шанси ние ќе се бориме за првото место. Мораме да ја гледаме нашата игра и да не ги почнуваме натпреварите како денеска кога за пет минути губевме со 2:0. Значи сами си даваме голови. Направивме две грешки и фактички самите се победивме бидејќи Работнички после тие два гола не направи некоја шанса плус, а ние напаѓавме, создававме шанси кои за жал ги промашувавме. Вината за поразот е моја, односно јас ја превземам одговорноста за овој пораз. Јас го составувам тимот и ги бирам играчите“, изјави Јаневски.Датум: 24.02.2018, 17:14
Статијата е прочитана 2070 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense