| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.08.2018

Ѓоко стартуваше со пораз

Нашиот поранешен селектор одисејата во Ал Дафра ја започна со пораз во рамките на Президент купот на ОАЕ

Ѓоко Хаџиевски и неговите помошници, Михајлов и Аврамовски со пораз ја стартуваа авабнтурата во тимот на Ал Дафра. Нашите стратези поразени во рамките од Президент купот на Обединетите Арапски Емирати, со минимални 1:0 од тимот Ал Аин, а единствениот гол на мечот го постигна Маркус Берг некогашната звезда на шведскиот фудбал. Ал Дафра со ова е елиминирана во осминафиналето од ова натпреварување.
Хаџиевски пред само неколку дена го презема клубот и ова му беше прв натпревар на чело на Ал Дафра.


 Датум: 17.01.2018, 16:13
Статијата е прочитана 579 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
18.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense