| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

18.06.2017

Цветановски го сруши Ботев

Блесок на младиот напаѓач на Пелистер, кој со гол во 80. минута му донесе победа од 1:0 на својот тим на контролата со Ботев

Матеј Цветановски е јунакот на Пелистер. Тој во своето деби во дресот на „зелените“, попладнево со гол во 80. минута, му донесе триумф од 1:0 на својот тим над Ботев, на првата контрола во текот на овие подготовки.

 Датум: 18.06.2017, 19:19
Статијата е прочитана 6293 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense