| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

08.07.2017

Шиков пред промоција во Тобол

Репрезентативниот стопер и сега веќе екс фудбалер на Работнички, кариерата ќе ја продолжи во Казахстан

Ванче Шиков нема да игра за Работнички на претстојните дуели во 2.квалификациско коло во Лигата на Европа со Динамо Минск. Имено репрезентативниот стопер се договорил со казахстанскиот Тобол таму да ја продолжи својата кариера. Се разбира дека „романтичарите“ ќе бидат драстично ослабени без искусниот дефанзивец и еден од клучните играчи во двата меча против тимот од Белорусија.Датум: 08.07.2017, 11:23
Статијата е прочитана 3173 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense