| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.04.2017

Костовски стрелец, Левен со пораз

Јован Костовски беше стрелец за тимот на Левен во белгиското првенство, но неговиот тим загуби со 2:1 од Ломел Јунајтед во бараж-натпреварите за опстанок во лигата

Костовски погоди уште во петтата минута од играта на гостувањето кај Ломел. Но следуваа два гола на домашната екипа. Во 14. минута израмнија преку Кортсјенс, а по шест минути игра во второто полувреме погоди Бертјенс за комплетен пресврт.Датум: 01.04.2017, 19:21
Статијата е прочитана 888 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense