| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.07.2017

Качар ја засилува Победа

Десниот бек од Србија, кој играше за Нови Пазар пристигнува денеска во Прилеп

Ервин Качар ќе биде новото засилување за тимот на Победа Прилеп. Србинот, кој последен пат настапувал за тимот на Нови Пазар треба да пристигне во текот ан денешниот ден во Прилеп и да го потпише договоро со Победа. Тој игра на позицијата десен бек, може да помогне и на крило, а во моментов има 27. години. По Јасир Асани, Качар ќе биде второто сериозно засилување за Победа во само два дена.

 Датум: 25.07.2017, 11:20
Статијата е прочитана 3232 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense