| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

09.07.2017

Пресврт: Пандев продолжува во Џенова!

Најдобриот македонски фудбалер се договори на соработка на уште една година

Горан Пандев и следната сезона ќе го носи дресот на Џенова. Оваа ексклузивна информација ќе ја најдете во утрешното печатено издание на „Македонски спорт“, која ја потврди и самиот фудбалер во текот на денешниот ден.
„Останувам во Џенова. Се договоривме на соработка на уште една година. Во оваа одлука пресудно беше тоа што јас и мојата фамилија сме среќни во Италија “, изјави за „Македонски спорт“ Горан Пандев. 
Пандев имаше понуди од неколку клубови, меѓу кои и „богата“ од Кина, но се реши да остане во Италија.

Повеќе во утрешното печатено издание на „Македонски спорт“

 Датум: 09.07.2017, 19:24
Статијата е прочитана 5922 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense