| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.08.2017

Монтела: Разликата меѓу Шкендија и Милан не е 0:6

Тренерот на Милан Винченцо Монтела и покрај се говори со респект за тетовскиот тим

Во стил на голем господин, Винченцо Монтела, тренерот на Милан на вечерашниот прес говореше во суперлативи за Шкендија.
„Сигурно е дека разликата меѓу Шкендија и Милан не е толкава како што вели резултатот од првиот меч. Шкендија едноставно „изгоре“ во желбата да се прикаже во добро светло. Ние за утре сигурно дека ќе направиме промени во тимот, играме секој трет ден и сакаме свежи играчи“ истакна Монтела.

 Датум: 23.08.2017, 20:35
Статијата е прочитана 4200 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense