| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.07.2017

Трајковски: Несторовски како капитен ќе биде уште подобар

Александар Трајковски вели дека неговиот соиграч Илија Нестороски како капитен на Палермо ќе дава уште повеќе за клубот и дека е вистинско решение

Александар Трајковски на редовната прес конференција на тимот на Палермо која се одржа на подготовките на клубот меѓу другото изјави дека неговиот клубски колега како и во репрезентацијата, Илија Несторовски е вистински погодок за улогата капитен на клубот.
„Тој не само што ми е соиграч тука ив о репрезентацијата, туку е и мој личен пријател. Тој секогаш дава максимум, а со капитенската лента на рака мислам дека ќе биде уште подобар„- изјави Трајковски, а потоа се оссврна на неговата форма.
„Минатата сезона не беше моја сезона. Спротивно, сега мислам дека следната ќе биде токму онаа во која ќе одиграм на потребното ниво. Собирам совети од новите тренери во клубот, и заедно правиме да бидат подготвен за она што предстои“ - вели Трајковски.

 


 Датум: 21.07.2017, 14:34
Статијата е прочитана 998 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense