| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

12.03.2017

Ејупи дава голови, Осиек победува

Во страшна форма е Музафер Ејупи, поплднево со гол во 84. минута тој му донесе нов триумф на Осиек на гостувањето кај Славен Белупо

Победа за Осиек на „Македонското дерби“ во Хрватска. И погодувате кој е човекот на одлука, се разабира дека тоа е Музафер Ејупи кој одново е херојот на Осиек. Се играше 84. минута кога при резултат 1:1, напаѓачот на славонците успеа со гол да му донесе три бода на тимот на Осиек за конечни 2:1. Кај домашната екипа на Славен Белупо настапи Мирко Ивановски но не успеа да се запише во листата на стрелците.
Инаку Ејупи до минатата сезона играше токму за Славен Белупо.

 Датум: 12.03.2017, 19:01
Статијата е прочитана 4138 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense