| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.07.2017

Влезе во гол-серија: Ивановски го „реши“ и Интер

После единствениот гол вреден победа минатото коло против Локомотива, денеска Мирко Ивановски донесе триумф на Славен против Интер Запрешиќ

После еден центаршут од левата страна, Мирко Ивановски од десетина метри со нога го совлада голманот на Интер Запрешиќ во 49. минута. Голот на крајот ќе се покаже вреден победа, исто како што беше минатото коло против Локомотива.

Ивановски со тоа е во добра гол серија, односно после погодокот минатото коло, сега стрела повторно и носи шест бода за тимот од Копривница.Датум: 29.07.2017, 20:59
Статијата е прочитана 1071 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense