| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

21.07.2017

Вујчиќ со повредени лигаменти!?

Неофицијално првите прогнози велат дека клучниот играч на Шкендија ќе мора да паузира долго време

Каква штета. Кога се чинеше дека Шкендија гази и дека има шанса за навистина историски успех во квалификациите во Лигата на Европа, неофицијално дознаваме дека Штефан Вујчиќ на вчерашната средба ги повредил лигаментите на десната нога и тоа откако незгодно стапнал на теренот со вештачка трева на стадионот во Хелсинки, токму и затоа беше заменет. Првичните прогнози не се нималку охрабрувачки, тие посочуваат на најлошото, но останува да се види што ќе кажат деталните лекарски прегледи во текот на следните денови.Датум: 21.07.2017, 20:46
Статијата е прочитана 3296 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense