| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

05.07.2017

Шкендија: Секое опуштање може да биде кобно

Тренерот Османи и капитенот Хасани на пресот во Кишињев истакнаа дека работата се уште не е завршена

Шкендија во Кишињев дојде до со предност од 3:0, но работата ни од далеку не е готова.
„Следува тежок натпревар, Дачија е квалитетен состав, иако имаме предност сепак ни од далеку работата не е завршена. Секое опуштање за нас може да биде кобно“ изјави тренерот на тетовци Ќатип Османи на пресот кој предмалку заврши во Кишињев.
Капитенот Хасани пак напомена...
„Не се залажуваме дека ќе биде лесно, знаеме дека Дачија ќе сака што пообргу да постигне гол и затоа треба да одиграме овде како во Струмица минатата недела“.


 Датум: 05.07.2017, 15:33
Статијата е прочитана 1199 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense