| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.05.2017

Од Брегалница си заминаа Кобетиќ, Лескароски, Илиќ...

Тие ја раздолжиле опремата и си заминале од Штип

Голманот Матеја Кобетиќ и Дејан Лескаровски а пред нив Илиќ и Спирковски го напуштија Штип. Од Брегалница нема потврда дали овие  фудбалери и официјално заминале од клубот. Дознавме дека сите тие се раздолжиле со опремата. На  последниот тренинг отсуствувале  Далчевски, Ристовски, Ранџеловиќ, додека  Илиев оправдано бил отсутен. Со  екипата тренираат и повредените Иван Митров и Ангел Нацев, но тешко е да се поверува дека тие би можеле да ризикуваат и да се појават во екипата  на последните две средби.Датум: 25.05.2017, 14:48
Статијата е прочитана 5947 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense