| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

28.05.2017

ДЕРБИТО НА „ВЕЧНИТЕ“ ЗА УЖИВАЊЕ ПОД „ТУМБЕ КАФЕ“

Натпреварот меѓу Пелистер и Вардар ќе биде во центарот на вниманието во попладневното 35. коло

ПЕЛИСТЕР - ВАРДАР 2:3 (0:2)
81’ Илијоски (пенал), 90+3’ Бујчески - 31’ Николов, 35’ Петковски, 85’ Фелипе
 
РЕНОВА - ШКЕНДИЈА 4:4 (2:2)
6’ Нухиу (пенал), 35’ Селмани, 73’ Гафури (пенал), 85’ Усеини - 15’ Ибраими, 45+1’, 58’, 90+2’ Радески

МАКЕДОНИЈА ЃП - БРЕГАЛНИЦА 5:3 (2:1)
12’, 57’, 84’ Јашаровски,  27’ Јакимовски, 88’ Дестан - 33’ Темелков, 47’ Наумов, 89’ Мијоски

РАБОТНИЧКИ - ПОБЕДА 0:3 (0:1)
15’ Гешоски, 60’ Станиќ, 84’ Шаркоски

СИЛЕКС - ШКУПИ 1:0 (0:0)
77’ НедељковиќДатум: 28.05.2017, 16:50
Статијата е прочитана 1339 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense