| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

01.02.2017

Незгодна повреда: Страдаше зглобот на Ејупи

Музафер Ејупи нема среќа на тековните зимски подготовки. На самиот старт на истите имаше настинка и не тренираше, а само што фати ритам со екипата, односно почнаа подготвителните средби веднаш се повреди.

На мечот со  Локомотив Москва, Ејупи постигна гол, Осиек загуби, но го загуби и нашиот интернационалец. Ејупи го повреди зглобот и не тренира, а сериозноста на повредата Хрватите сè уште не ја откриваат.
Тимот на Осиек и Ејупу во моментов се на подготовки во Шпанија, односно во Марбеља каде што се обидуваат да постигнат форма потребна за највисок дострел во пролетниот дел од сезоната. Ејупи е еден од главните играчи на тимот, постигна доста голови во есенскиот дел, и секако дека и тој како и секој квалитетен играч посакува нов трансфер иако не е премногу долго дел од овој клуб. Осиек плати за него сериозна сума пари за да го доведе од Славен Белупо и тој засега оправдува сè инвестирано во него. Да се надевам дека повредат, која е актуелна, не е сериозна и дека наскоро Ејупи ќе се врати на теренот.Датум: 01.02.2017, 11:38
Статијата е прочитана 1115 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense