| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ


19.09.2017

Димитровски продолжи во Докса Драма

Стоперот се раздели со Керкира и се пресели во тимот на Докса Драма

Владимир Димитровски е нов член на тимот на Докса Драма. Стоперот се радели конечно со тимот на Керкира каде што имаше реално проблеми со управата и потпиша за тимот на Докса. Димитровски реално и својот играчки сенит го достигна во гечкиот шампионат и се реши да не менува туку да остане кај јужниот сосед.Датум: 19.09.2017, 14:30
Статијата е прочитана 502 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense