| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

26.09.2017

Шкендија У-19 отпатува за Словачка

*Утре во 18 часот, младиот состав на тетовци ќе и гостува на Нитра во квалификациите за младинската Лига на Шампионите

Во одлична атмосфера, младата екипа на Шкендија утринава отпатува за Словачка, каде утре со почеток во 18 часот ќе го одигра првиот меч со Нитра, во рамките на квалификациите за Лигата на Шампионите.
Младата екипа на тетовци, инаку шампион на Македонија, ќе игра со својот најдобар состав. За очекувањата од мечот свој коментар имаа Арблин Зејнулаи и Артан Иљази, кои велат дека Шкендија У-19 ќе го даде својот максимум за да дојде до добар резултат на гостувањето во Словачка. Инаку реваншот се игра во Тетово.Датум: 26.09.2017, 10:39
Статијата е прочитана 1044 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
20.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense