| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

23.06.2017

Женскиот фудбалски шампион ги доби противниците во Лигата на шампионите

Во своето деби во женската Лига на шампионките, екипата на СЦ Истатов ќе игра против Стјарнан од Исланд, Осиек од Хрватска и Клаксвик од Фарските Острови

Натпреварите ќе се играат на турнир чиј домаќин ќе биде хрватскиот шампион, а ќе се одржи во периодот од 22 до 28 август.
Првопласираните екипи од десетте групи како и второпласираната екипа со најдобар скор против првиот и третиот во својата група, ќе им се придружат на 21 најдобро рангиран тим, кој ја прескокнуваат оваа почетна фаза од натпреварувањето. Од тој момент овие 32 екипи продолжуваат во куп систем до финалето, што ќе се игра на 24 мај на стадионот „Валери Лобановски“ во Киев.Датум: 23.06.2017, 16:05
Статијата е прочитана 748 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense