| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

07.08.2017

Пелистер го победи Динамо Врање со 2:0

*Успешна „генералка“ за битолчани. Стрелци на головите беа Илијоски и Силва

Пелистер со 2:0 го победи Динамо Врање во својата „генералка“ во пресрет на стартот на новата сезона. Момците на тренерот Сршан Захариевски одиграа добар меч а стрелци на головите беа Илијоски и Силва. Пелистер го полна овој меч со следниот состав: Јовановски, Ковачев, Тодоровски, Тошевски, Љамчевски, Пеев, Цветановски, Маркоски, Илијоски, Азул.

 Датум: 07.08.2017, 10:39
Статијата е прочитана 631 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense