| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ
26.02.2017

Несторовски повторно во „елемент“ (ВИДЕО)

Илија Несторовски предмалку му донесе водство на тимот на Палермо во дуелот со Сампдорија на домашен терен.


Популарниот Нестор беше прецизен од белата точка, и на тој начин стигна до десеттиот гол сезонава. Мечот е сеуште во тек, а доколку Палермо издржи и победи ова ќе бидат злато вредни три бода во битката за опстанок. Во моментов Нестроовски е осми стрелец во Серија А, а прв голгетер секако е Един Џеко од Рома.


1-1 Cyril Théréau Super Equalizer Goal HD... by nammakudla

Датум: 26.02.2017, 13:20
Статијата е прочитана 1335 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense