| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.11.2017

Вардар Неготино го доби есенскиот пехар

Во Третата лига - Центар најдобар тим по првата полусезона е Вардар Неготино

Екипата на Вардар Неготино ја заврши есенската полусезона во Третата лига - Центар со победа на гостувањето кај Габер со 1:0, со што го потврди освојувањето на признанието есенски шампион во лигата. Неготинци сосема заслужено го добија тоа признание, со оглед на тоа што ја завршија оваа полусезона со 11 победи, еден пораз и еден нерешен исход на 13 одиграни натпревари.
Веднаш зад нив на табелата, есента ја заврши екипата на Бабуна, која славеше на гостувањето кај Големо Коњари со 2:1. Со овој триумф, фудбалерите на Бабуна се задржаа на минимално заостанување од само еден бод зад лидерот, со што најавуваат дека напролет треба сериозно да се смета на нив во борбата за местото што води во второлигашка конкуренција.

РЕЗУЛТАТИ 13. КОЛО
ПИТУ ГУЛИ - СЛОГА 1976 2:0
МЛАДОСТ 1930 – ПАРТИЗАН 0:1
МАРЕНА - ИЛИНДЕН БС 4:1
ГАБЕР - ВАРДАР (Н) 0:1
НАПРЕДОК (КР) - РОСОМАН 83 2:5
ПРЕВАЛЕЦ - БРАТСТВО 07 3:3
ГОЛЕМО КОЊАРИ – БАБУНА 1:2  

ТАБЕЛА
1. ВАРДАР (Н) 13   11   1   1   37:13   34
2. БАБУНА 13   11   0   2   36:14   33
3. ПАРТИЗАН 13   10   1   2   26:10   31
4. РОСОМАН 83 13   9   1   3   28:14   28
5. ПИТУ ГУЛИ 13   8   1   4   22:12   25 
6. ПРЕВАЛЕЦ 13   7   2   4   32:18   23
7. МАРЕНА 13   6   3   4   24:18   21
8. БРАТСТВО 07 13   5   3   5   24:18   18
9. ГОЛЕМО КОЊАРИ 13   5   1   7   22:21   16
10. МЛАДОСТ 1930 13   3   1   9   13:35   10
11. НАПРЕДОК (КР) 13   2   1   10   12:34   7
12. СЛОГА 1976 13   1   3   9   11:28   6
13. ИЛИНДЕН БС 13   1   1   11   10:35   4
14. ГАБЕР 13   1   3   9   11:38   3Датум: 29.11.2017, 10:45
Статијата е прочитана 1687 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense