| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.07.2017

Ејупи го однесе Осијек во 3.коло во ЛЕ

Нашиот напаѓач на гостувањето кај Луцерн со гол во 77. минута му донсе пласман на својот тим во следната фаза


Музафер Ејупи е херојот на Осијек. Тој во 77. минута при резултат 2:0 за Луцерн, инаку првиот меч во Хрватска заврши со 2:0 за осјечаните, успеа да постигне гол за конечни 2:1. И со тоа на својот тим да му донесе пласман во 3.квалификациско коло во ЛЕ.Датум: 20.07.2017, 21:51
Статијата е прочитана 3718 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
20.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense