| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

31.08.2017

Дамчевски по трансфер во Сараево

Некогашниот репрезентативен стопер се наоѓа на тренинзи со екипата, и во следните неколку дена ќе има одлука за негов ангажман

Александар Дамчевски би можел да стане соиграч на Крсте Велкоски во Сараево. После кратката „епизода“ во дресот на Мезоковешд во Унгарија, Дамчевски е слободен играч и бара нова средина, а сега е најблиску до тимот од главниот град на БиХ.

Дамчевски во последните неколку години смени многу клубови, а повеќе не е дел од националниот тим за кого одигра четири натпревари.Датум: 31.08.2017, 23:05
Статијата е прочитана 791 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense