| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

29.05.2017

Мрме повикува за Турција и Шпанија

Денеска точно во 12:00 часот во хотелот Гранд Плаза во Скопје, А репрезентацијата на Македонија ќе го има собирот по повод претстојните мечеви против Турција односно Шпанија

Како што е добро познато, против турците ќе одиграме пријателски натпревар, како подготовка, а потоа одиме на квалификациски дуел против Шпанија. Селекторот Ангеловски, би требало да смета на сите повикани репрезентативци, засега нема пријавено официјален отказ, а на првата прозивка би требало покрај играчите од домшниот шампионат, да се појават и интернационалците Стјепановиќ, Мојсов...Датум: 29.05.2017, 19:08
Статијата е прочитана 3089 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
16.12.2017
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense