| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

02.08.2017

Олег Василенко: Проблем за нас е големата жештина

Тренерот на Тракаи на попладневниот прес се пожали на големата жештина во Струмица

Олег Василенко, тренерот на Тракаи на попладневниот прес во Струмица пред утрешниот меч со Шкендија изјави...
„Не очекува тежок меч, условите за игра се поразлични од кај нас. Секако дека за нас проблем ќе биде големата жештина тука во Струмица. Ние ќе го дадеме максимумот против еден така сериозен тим како што е Шкендија. Имаме предност од првиот меч, очекувам да играме добро и со добра тактика имаме добра шанса за добар резултат“ истакна Василенко.
Дејвидас Часнаускас, играчот за врска на Тракаи пак посочи...
„Имаме добар резултат од првиот меч и ќе оствариме се да дојдеме до добар резултат и во рецнашот. На првиот меч Шкендија во дел од него играше со два играчи помалку, сега ќе бидеме 11 на 11“.

 Датум: 02.08.2017, 18:26
Статијата е прочитана 1065 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense