| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

15.06.2017

Брдаровски продолжи со Вардар до 2019 година

„Среќен сум што ја продолжив верноста со Вардар и што ќе бидам дел од најдобриот клуб во Македонија и во следните две години“ истакна Владица Брдаровски

Владица Брдаровски и во наредните две години ќе го носи „црвено - црниот“ дрес на шампионот. Десниот бек и раководството на Вардар се договорија најмалку до 2019 година да трае соработката.
„Среќен сум што ја продолжив верноста со Вардар и што ќе бидам дел од најдобриот клуб во Македонија и во следните две години“ изјави Владица Брдаровски.

 Датум: 15.06.2017, 18:28
Статијата е прочитана 1791 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
24.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
23.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense