| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

25.01.2018

Академија Пандев го "грабна" Охеда

Аргентинецот кој беше на проба во Вардар, се приклучи на Академија Пандев

Аргентинецот Охеда кој две недели беше на проба во Вардар, и не ја мина, денеска се приклучи на Академија Пандев. Таму ќе биде неколку дена на проба и можеби ќе игра на контролата со азербејџански Сумкајт в недела.
Охеда за вардарци играше две пријателски средби, по кои клубот донесе одлука да не го ангажира. Тој е играч од средниот ред, а бил дел и од славната Ривер Плата.Датум: 25.01.2018, 18:40
Статијата е прочитана 2071 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense