| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

22.04.2017

„Лавовите“ до бод против Работнички

Македонија Ѓорче Петров одигра 1:1 на гости кај Работнички во првиот натпревар од 28. коло во Првата лига

„Лавовите“ ја искористија анемичната игра на Работнички да стигнат до водство во 27-та минута од мечот со голот на Јонузи, а Работнички израмни со голот на Елмаз пред крајот на првото полувреме.
Македонија имаше позрели шанси и дури може да жали што не стигна до победа, додека Работнички во вториот дел „притисна“ со дури пет напаѓачи, тимот на Виктор Треневски немаше сили да го победи жилавиот противник

РАБОТНИЧКИ - МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. 1:1
Елмаз 43’ - Јонузи 27’Датум: 22.04.2017, 18:00
Статијата е прочитана 1138 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
17.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense