| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

20.01.2018


Силекс со „токмак“ за сила и кондиција


Подготовките во Кратово земаат сосема нов аспект, а фудбалеритер на Силекс работат максимално и според планот.


Силекс за ден два, заминува во Анталија на базичните подготовки, а дотогаш работи во домашна атмосфера. Тренерот Жикица Тасевски знае дека овој дел од подготовките е најтежок кога и се „набива“ сила и кондиција кај фудбалерите, но таков е фудбалскиот живот. „Мачење“ сега, за „лесно“ на терен е старата фудбалска поговорка во смисла што подобро фудбалерите сега се подготват толку полесно ќе им биде за време на пролетната полусезона. А тогаш Силекс ќе брка Европа, ќе се бара пласман на првите места на табелата и се помалку од тоа ќе биде неуспех.Датум: 20.01.2018, 10:33
Статијата е прочитана 1269 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
19.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense