| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

11.12.2017

Работнички и без Трајчевски на дербито

Покрај Остоја Стјепановиќ, Работнички против Вардар ќе мора да одигра и без капитенот Душко Трајчевски.

На дербито против Вардар и воедно последниот меч од есенскиот дел од шампионатот, екипата на Работнички ќе биде драстично ослабена. Ќе настапи без капитенот Душко Трајчевски кој е повреден, односно се жали на повреда на мускулот, и нема да биде во можност да помогне. Ако на ова се додаде и фактот што Остоја Стјепановиќ одлежува казна од пет жолти картони, што ќе рече дека средниот ред ќе биде доста ослабен. Веќе од поодамна го нема Момчило Рашо.

 

 Датум: 11.12.2017, 16:20
Статијата е прочитана 866 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
19.04.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense