| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

24.08.2017

Кој прв до 100.000 лајкови: Шкендија - 95.707, Вардар 95.492

„Македонски спорт“ ја продолжува акцијата „Кој прв до 100.000 лајкови“. До 14.20 часот денеска, на официјалната фејсбук страна на Шкендија има 215 лајкови повеќе од онаа на Вардар


Шкендија го презеде водството во однос на Вардар и тоа не само на прволигашката табела туку и во нашата акција „Кој прв до 100.000 лајкови“. Па така до денеска до 14.20 часот, тетовци на официјалната фејсбук страна на клубот имаат 95.707 лајкови, додека онаа на Вардар има 95.492,  или Шкендија сега води со 215 лајкови повеќе. Интересно е тоа што пред три денови Вардар водеше со 600 лајкови повеќе, но сега Шкендија е во водство.Датум: 24.08.2017, 14:29
Статијата е прочитана 3991 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
16.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense