| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

17.01.2018

Вардар „тргна“ во Анталија

По пристигнувањето во Турција, вардаровите фудбалери веднаш се фатија за работа и одработија тренинг.


Шампионот Вардар е во Анталија. По удобниот лет, вардаровите фудбалерри се сместија во хотелот, а потоа одработија и вечерен тренинг под рефлектори. Со неколку одсуства, од кои клубот се откажа оваа зима, но и со играчи кои во моментов се на проба во клубот, вардар ја започна централната фаза во овогодинешните зимски подготовки. Ќе се работи веќе од денеска по два пати на ден, додека пак првиот пријателски меч е закажан за в недела против узбекистанскиот тим на Пантахор.


 Датум: 17.01.2018, 11:21
Статијата е прочитана 565 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
22.02.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense