| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

30.01.2017

Пелистер тренира со полна пареа во Аланија (ФОТО)

„Зелените“ напорно се подготвуваат за вториот дел од сезоната каде што главната цел ќе биде излез во европските натпреварувања

Фудбалерите на Пелистер веќе неколку денови се наоѓаат во Аналина каде што напорно се подготвуваат за продолжението од сезоната. „Зелените“ вчера го одиграа првиот меч против бугарскиот тим Монтана, додека за два дена за противник ќе го имаат Ботев кој е исто така член на најсилната лига од кај нашиот источен сосед.Датум: 30.01.2017, 20:28
Статијата е прочитана 2721 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
18.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense