| контакт | маркетинг
ФУДБАЛ

03.03.2017

Хасани е најдобриот стрелец на Шкендија против Вардар

Ферхан Буба Хасани, со оној погодок во средата во Купот, му има дадено четири голови на Вардар на официјалните мечеви

Со завчерашниот гол Ферхан Буба Хасани се израмни со Стенио Жуниор во поглед на бројот на головите против Вардар. Буба сега со Жуниор има по четири голови, додека трет на оваа листа на ФК Шкендија е Бесарт Ибраими со  три. Секако дека има време и двајцата да го подобрат билансот ако се знае дека до крајот на полусезоната Шкендија и Вардар ќе одиграат уште два меча.Датум: 03.03.2017, 11:09
Статијата е прочитана 2068 пати.

НАЈНОВИ ВЕСТИ
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
19.03.2018
МИКС
повеќе >
SPORT.COM.MK 2014. сите права задржани
DEVELOPED BY Nextsense